Conbook


Jak w poprzednich latach, takźe i w tym roku będzieny drukowali nasz konwentowy przywodnik - conbook. Zawierać on będzie najistotniejsze informacje, oraz będzie służył za przewodnik oraz za konwentową pamiątkę. Jeżeli jesteś więc zainteresowany jego współtworzeniem - ta strona zawiera informacje, które mogą Ci się przydać.

Conbook będzie drukowany w pełnym kolorze - chętnie wydrukujemy zarówno ilustracje na całą stronę, jak i mniejsze ozdabiajki. Specyfikację techniczną można znaleźć w ramce pod spodem. Najlepszą jakość druku osiągnie się, wysyłając obrazki w rozdzielczości 300DPI i więcej - poniżej tej rozdzielczości grafiki mogą wyglądać na rozmyte.

Ostateczny termin wysyłania prac: 15 grudnia 2023r.


Należy mieć na uwadze, że prace późno wysłane, o zbyt niskiej rozdzielczości oraz prace zawierające niestosowne elementy (nagość, brutalnosć itd.) mogą zostać odrzucone! W razie wątpliwości lub chęci stworzenia pracy,  prosimy kontakować @lestrate.


 

Ilustracje na całą stronę


a 5

 

 

148mm x 210mm


300dpi 1750px x 2480px

200dpi 1400px x 1900px

 

Pliki graficzne powinny mieć format JPG albo TIFF (z wyłączoną kompresją stratną), najlepiej w formie kolorów CMYK. Aczkolwiek RGB również nie będzie stanowił problemu, jednak należy się liczyć z możliwymi przekłamaniami kolorów.

Dodatkowo należy zachować min. 5mm odstępu od każdej z krawędzi - wszystko co tam się znajduje, może zostać ucięte w procesie druku, więc najlepiej nie umieszczać tam ważnych elementów rysunku.

Chcesz zobaczyć jak Twoja grafika może być umieszczona w conbooku? Zobacz parę z poprzednich lat!

Konwent i motyw Link do pobrania
2019 - Starożytna Grecja - Bogowie Olimpu Pobierz plik PDF z conbookiem 
2020 - Dziki zachód - spotkajmy się w samo południe Pobierz plik PDF z conbookiem
2022 - Piraci! Pobierz plik PDF z conbookiem

 


Ozdabiajki


Ozdabiajki to inaczej ilustracje, które są wplecione w treść conbooka, aby czytelnik nie był zbyt przytłoczony nadmiarem informacji ;)

Wymiary - dowolne, należy jednak mieć na uwadze, aby również rozdzielczosć nie była zbyt niska (300DPI). Dodatkowo, wszystkie takie grafiki należy wysyłać w formacie PNG z przeźroczystym tłem

 


Bannery innych konwentów


Jeżeli chcesz, aby banner Twojego konwentu pojawił się na łamach naszego conbooka - chętnie go zamieścimy! (W formie wymiany ;)

Co do specyfikacji technicznej, należy kierować się wytycznymi jak do reszty grafik.