Najważniejsze informacje

 


Część rzeczy na Gdakonie może odbiegać od tego, co znasz z innych konwentów furry. Tutaj właśnie postaramy się je wypisać, aby nie było żadnych niedomówień ;)

Jeżeli zadane kwestie nie są wyjaśnione na tej stronie, prosimy o przyjrzenie się stronom na pasku po lewej ;)


Gdzie?

Novotel Gdańsk Marinawięcej informacji

Kiedy?

28.02 - 03.03.2024

Temat?

Gdakon can into space!


 

Zasady rezerwacji miejsc w pokojach


Aby mieć możliwość zajęcia miejsca w pokoju w hotelu, należy skorzystać z modułu na stronie WWW. Aby to jednak było możliwe, należy wcześniej opłacić akredytację oraz posiadać aktywowane konto użytkownika.

Aby wpłata została zaksięgowana natychmiastowo, udostępniony będzie system przelewów poprzez serwis Transferuj.pl. W przypadku, gdy uczestnik zdecyduje się na wpłatę poprzez konto bankowe, możliwość zajęcia pokoju zależeć będzie od daty zaksięgowania przelewu przez system bankowy.

W tytule przelewu należy podać nick oraz numer widoczny w panelu uczestnika celem jednoznacznej identyfikacji. Można wykonać jeden przelew w imieniu kilku uczestników, jednak należy to wcześniej uzgodnić z organizatorem.

 

Rejestracja uczestników rozpocznie się 1 października o godzinie 20:00

 

Rejestracja po przybyciu na teren konwentu


Gdy uczestnik dotrze na teren konwentu w trakcie jego trwania, musi on zostać zarejestrowany — tj. dane z jego dowodu osobistego/paszportu zostaną porównane z tymi, które zostały przez niego wpisane w systemie. Dodatkowo każdy uczestnik — obowiązkowo - będzie musiał wypełnić formularz dostarczony przez hotel, niezależnie od tego czy ma on zagwarantowany nocleg, czy nie. Jest to związane z możliwością pobytu na jego terenie.

W tym czasie uczestnik otrzyma identyfikator, ewentualne upominki oraz conbooka.

 

Obrazki na identyfikatory


Każdy uczestnik otrzyma swój unikalny identyfikator - na jego przedniej stronie zostanie umieszczony awatar wysłany w panelu użytkownika, jego nick, oraz kraj i język, którym się posługuje.

Minimalną rozdzielczością takiego avatara jest 500x500px - gwarantuje to, że obraz nie będzie rozmyty. Pliki PNG (z przeźroczystością) są akceptowane, jednak pod spód będzie podłożone tematyczne tło. W przypadku braku wysłania obrazka na czas zostanie wydrukowany domyślny — po to, aby nie było białej plamy ;)

Organizatorzy nie omieszkają sprawdzać ich od czasu do czasu — jest to spowodowane tym, że organizatorzy wynajmują cały hotel tylko dla celów konwentowych, i nie zawsze da się upilnować tego, czy wejdą tam osoby postronne.

Kolejne identyfikatory są wyłącznie dla ozdoby, najczęściej używane jako dodatkowe badge dla fursuiterów. Dodatkowo do każdego badge zostanie dołączona smycz oraz dodatkowa kieszeń na kartę dostępową do pokoju.

 

Autobus na fursuitwalk


Tradycyjnie już i na tym Gdakonie na fursuitwalk będzie można dojechać specjalnie wynajętym autobusem. Należy jednak mieć się na baczności, albowiem odjeżdża on punktualnie! Chcemy uniknąć po prostu opóźnień spowodowanych oczekiwaniem na jednego uczestnika.

Dlatego też o godzinie, o której rozpoczyna się fursuitwalk należy już go mieć na sobie i zebrać się przed hotelem, gdzie organizatorzy odprowadzą uczestników na pobliski przystanek, skąd odbędzie się odjazd.

 

Rezygnacja z uczestnictwa


Na wypadek sytuacji, w której zarejestrowany uczestnik nie będzie w stanie uczestniczyć w konwencie, bądź też dobrowolnie z niego zrezygnuje (a mamy szczerą nadzieję, że tak się nie stanie), można skontaktować się z organizatorem celem przepisania wpłaconych środków innej osobie.